novinky

Nový showroom

NOVÝ SHOWROOM

“ Měníme prostor v místo “

Slavnostní otevření vzorového loftu v Kateřinkách proběhlo 22. listopadu 2018. 

Příběh INTERIER-O 2012-2017

Příběh INTERIER-O  2012-2017

Vážení zákazníci, děkujeme Vám za přízeň a důvěru v uplynulých letech. Budeme se  stále snažit zlepšovat servis, kvalitu a služby, abychom dokázali dál pomáhat utvářet Vaše životní prostředí, Váš svět. Děkujeme Vám i všem spolupracovníkům, dodavatelům, rodinám a kamarádům. Jako malé nahlédnutí do naší historie jsme připravili tento film, který byl natočen bez výrazných aranží, prostě tak, jak život přinesl.

 

 

 

 

 

 

 

Nové sídlo INTERIER-O s.r.o.

Nové sídlo INTERIER-O s.r.o.

Obnovili jsme výrobu nábytku v Kateřinském údolí. Od listopadu 2017 nás najdete na nové adrese Kateřinská 135 Liberec Kateřinky, areál bývalého výrobního podniku Interiér.
Nově vybavená truhlárna, nové strojní a technologické zázemí se studiem v jedné budově.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOOD-TEC 20.-23.10. 2015

Konkurz na osobní asistentku dopadl nerozhodně

 

WOODTEC 2015

 

 

 

Navštívili jsme mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v Brně.

 

woodtec 2015-1

  woodtec 2015-2

Otevření Design Studia Interier-O

 

Oficiální otevření studia v Jeronýmově ulici u zimního stadionu,

v Liberci.                         Děkujeme Všem za návštěvu a těšíme se na Ty, kteří nemohli dorazit.

 

 

OTVÍRAČKA INTERIERO

 

 

OTEVŘENÍ SHOWROOMUOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

otevření studia

 

 

 

 

Salone del Mobile 2014

 

Navštívili jsme veletrh Salone del Mobile v italském Milánu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA            OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA             OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Česká architektura 2011-2012

 

V ročence české architektury byl publikován interiér, na kterém jsme se významě podíleli jak návrhem tak realizací.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Scan0001

Horská chalupa  světla, lustr 

napsali o nás

www.stavbaweb.cz
–  portál sloužící pro odbornou architektonickou veřejnost, studenty, stavební a památkové úřady a laické zájemce o architekturu. 

 

 

A1Architects: Dům nad bažinou

28.3.2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozlehlý pozemek s bažinou a krásným rozhledem do kraje Jizerských hor, včetně osvíceného investora, nám naprosto učaroval a navrhli jsme společně dřevěný dům s vyhlídkou. Dům je využíván rekreačně jako velká rodinná chalupa, ve které mají především své soukromé útočiště nejstarší členové rodiny. V horách jsme bojovali vedle povětrnostních vlivů s CHKO Jizerské hory, který po vzájemných diskusích nakonec schválil naši koncepci současné architektury horské chalupy čerpající z místního krajinného rázu i původní lidové architektury.

 

Projekt: Dům nad bažinou

Místo: Janov, Jizerské hory

Klient: soukromý investor

Autoři: A1Architects, Lenka Křemenová, David Maštálka

Spolupráce interiér: Jakub Šulc

Projekt: Eva Maštálková a A1Architects

Specialisti: Milan Maštálka, Karel Mikeš, Petr Vacek, Martin Počta, Aleš Tuček

TDI: Petr Trávníček RIP Liberec

Dodavatel: Reno s.r.o. – mistr stavby Pavel Janovský

Truhláři: Radek Opalecký

Fotografie: A1Architects – David Maštálka

Užitná plocha: cca 170 m2

Realizace: 2011-12

Studie: 2010

foto :  David Maštálka

 

 

Dům

Dřevěný dům je oblečen do deštění v tlumené šedozelené barvě, která se stejně jako šedá plechová střecha přirozeně ztrácí v okolních smrcích. Jednoduchý tvar domu-chalupy s vysokou sedlovou střechou se záměrně opakuje i v dlouhém vikýři vyhlídky, která vystupuje po dvou nohách ze střechy a natahuje se za sluncem a krásným výhledem do krajiny.

Dům má celkem tři vstupy, dva hlavní jsou umístěny ve štítové stěně, kde v zimě nedochází k mohutným závějím sněhu padajícího ze střechy. Jeden vstup je letní a druhý zimní, který ústí přímo na zasklenou verandu. Ta poskytuje potřebný prostor a závětří na oklepání sněhu, nebo přípravu lyžařské výbavy před výletem. Veranda s posuvným zasklením též v přechodných obdobích jara a podzimu doplňuje hlavní obytnou část, neboť ve slunných dnech poskytuje příjemné teplo a bezvětří. Třetí vstup je ryze utilitární a slouží jako letní vstup na pozemek nad chalupou, v zimě pak pro doplnění paliva z dřevníků umístěných na severní straně domu. I v případě velké vánice a sněhových závějí je tak dřevo vyskládané při stěně objektu pohotově dostupné.
 

kachlová kamna

Interiér

Centrálním motivem vnitřní dispozice se stala kachlová kamna, hlavní požadavek investorů, která nejenže dokážou celý objekt tepelně zabezpečit, ale jsou také především hlavním společenským magnetem obytné části, jsou hřejivou lavicí, válendou anebo sporákem. Vnitřní prostory jsou logicky členěny na velké vstupní zádveří s návazností na technickou místnost a lyžárnu (zimní vstup), malou toaletu a dále pak přímo na velkou obytnou místnost.

 
 
Tato místnost je opticky rozdělena na několik různých částí díky centrálnímu umístění kachlových kamen. Součástí obytné místnosti je též část kuchyně a ostrůvek v návaznosti na jídelní stůl. V celé ploše se prostor směrem k jihu otevírá zasklenou verandou do krajiny. Nad jídelním stolem je otevřená galerie, která slouží jako výborný komunikační prvek mezi podlažími a zajišťuje také rovnoměrné šíření tepla z kamen. V západní části přízemí je zázemí nejstarších členů rodiny – ložnice, knihovna a sprcha s toaletou. Dřevěné nosné konstrukce procházejí skrze obě podlaží. Dřevěné obklady stěn jsou v některých místech opatřeny bílou olejovou lazurou a prvky nosné konstrukce jsou ošetřeny bezbarvým voskem.
 
 

pokoj pro hosty

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
celý článek –

http://www.stavbaweb.cz/Stavby-a-projekty/A1Architects-Dum-nad-bazinou.html?reh=f021c1d705bbc32c704a4431d74b3438a026f1bb295df4a5051a775dd5a1e5a8b7410d884bbbb74b

Vítejte na našem novém webu

Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit.

Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

 

Veškeré fotografie na tomto webu jsou sestaveny pouze z realizací, které jsme sami prováděli, nebo se na nich velkou měrou podíleli.